Шампионката от Откритото първенство на Австралия по тенис София Кенин (САЩ) отпадна в първия кръг на силния турнир на твърди кортове в Дубай. Поставената под номер 5 Кенин загуби от Елена Рибакина (Казахстан) със 7:6 (2), 3:6, 3:6 след два часа игра в мача.

“I’m so happy with my win today!”

Elena Rybakina reflects on her stunning @DDFTennis victory over Kenin. pic.twitter.com/KUZr7MNEkV

— WTA (@WTA) February 18, 2020
В първия си мач от WТА тура след триумфа си на "Мелбърн Парк" в началото на месеца Кенин започна добре и след ранен пробив взе инициативата. Тя сервираше за първия сет при 5:4, но се пропука и позволи на съперничката си да изравни. В последвалия тайбрек обаче Кенин все пак надделя след серия от пет поредни точки.

Elena Rybakina advances to the @DDFTennis second round!

Defeats No.5 seed Kenin 6-7(2), 6-3, 6-3! pic.twitter.com/sKKP0QkOzm

19-ата в света Рибакина изравни резултата след поредица от четири спечелени гейма във втората част, а след 3:3 в решаващия трети сет тя отново влезе в силна серия и стигна до крайния успех. Така състезаващата се за Казахстан рускиня ще играе във втория кръг срещу квалификантката Катержина Синиакова (Чехия).