Евертън и Ливърпул завършиха 0:0 на "Гудисън Парк" в градското дерби от 30-ия кръг на английската Висша лига. Тази грешна стъпка на мърсисайдци означава, че те може да не си гарантират така жадуваната титла от 30 години насам и в следващия кръг срещу Кристъл Палас, ако Манчестър Сити спечели утре домакинството си срещу Бърнли.

Срещата започна с високо темпо. „Червените“ владееха топката в по-голяма част от първото полувреме, но още в 5-ата минута Ричарлисон можеше да ги огорчи. За щастие на Алисон обаче топката премина встрани от вратата.

Битка на терена имаше, но не и опасни ситуации пред двете врати. Милнър от гостите и Ричарлисон отправиха неточни удари с глава. Една от малкото добри възможности се откри пред Фирмино. Бразилецът шутира от границата на наказателното поле, но неточно. Малко преди почивката Джеймс Милнър получи контузия и бе заменен от Джо Гомес.

След почивката играчите на Юрген Клоп опитаха да повишат темпото и да натиснат. Кейта получи шанс да стреля от добра позиция след двойно подаване с Фирмино, но ударът му бе неточен.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Евертън прие играта дълбоко в своята половина и дебнеше за изгодна ситуация с бързи контраатаки. Така се случи в 60-ата минута, когато Калвърт-Люин изведе се едно докосване Ричарлисон. Бразилецът напредна и се пребори с Джо Гомес за позиция, но шутира над вратата. Три по-късно Ливърпул получи спорен фаул на границата на наказателното поле. Александър-Арнолд стреля технично, но топката срещна стената и излезе в ъглов удар.

В 73-ата минута Клоп тряваше да прави и втора принудителна смяна, след като Жоел Матип получи травма и това означаваше, че петата промяна в Ливърпул ще е Деян Ловрен.

В 80-ата минута Евертън можеше да поведе. Ричарлисон подаде остро в наказателното поле, където Калвърт-Люин игра технично с пета. Алисон внимаваше и се намеси отбивайки топката, а Том Дейвис притича на скорост и шутира в далечния ъгъл, но топката срещна гредата. Скоро след това последва нова опасна атака за "карамелите". Холгейт отклони към Калвърт-Люин на задната греда, но отново топката не попадна в мрежата на гостите. До края на мача нито един от тимовете не успя да стигне до гол и така си разделиха по точка.

След равенството Ливърпул е на върха с 83 точки и 23 аванс пред Манчестър Сити. Евертън е 12-и с 38 точки.