Сливен победи Сините камъни с 1:0 в градско дерби в Зиналната група за юноши младша възраст 2004/2005. Възпитаниците на треньора Стефан Стайков, родени след първи януари 2005 година загубиха местното дерби срещу отбора на Сливен. Двата отбора изиграха един много стойностен футболен мач, който беше лишен от много голове и атрактивност. Домакините от ФК Сливен, спечелиха с гол минути преди края на двубоя, след корнер. Момчетата в червено-сини екипи се възползваха от грешка в отбраната на гостите и отбелязаха победното попадение. В следващия кръг възпитаниците на треньор Стайков, ще имат отново гостуване, този път на пловдивския Чавдар. Срещата е в събота (06/03/2021 г.).

През уикенда се изиграха няколко срещи на отбори от школата на Сините камъни. На зеления килим излезе и отбора на деца родени след първи януари 2007 година. В съботния ден, те се изправиха срещу отбора на ПФК Ботев (Пловдив), на клубната им база в квартал Коматево. Сливенските таланти излязоха много мотивирани и показаха доста добра игра през първия половин час. Те успяха да отбележат първи гол на именития си съперник. За три минути 31-ва минута и 33-та минута от първата част, домакините направиха пълен обрат, след грешки в половината на гостите. Второто полувреме започна добре за Сините камъни, но те отново получиха лек гол. Въпреки това възпитаниците на Милен Стоянов не се стъписаха и продължиха да следват своя план – като успяха да затруднят отново “канарите” и отбелязаха. Въпреки всичко домакините показаха много добра игра и в крайна сметка стигнаха до победата с резултат 4:2. Ботев (Пловдив) е един от малкото отбори, които играе в първенството с набор 2007, като може би това оказа влияние гостите да се представят подобаващо. Следващата среща на тима на треньор Милен Стоянов е на 5-ти март (ПЕТЪК) , срещу отбора на ФК Арда (Кърджали).

Отборът на Сините камъни - деца родени след първи януари 2008 година (U13), вземащи участие в първенството подготвителна група деца към ОС на БФС Стара Загора, успя да се наложи на тима на ФК Сливен в местното дерби. Те стигнаха не леко до победата, като срещата беше динамична и имаше пропуски пред двете врати, до последния съдийски сигнал не се знаеше в коя полза ще свърши двубоя. В крайна сметка сините победиха и затвърдиха силната си форма в първенството, като те не са губили от 6 мача в първенството и бавно и методично се “изкачват” в класирането.
Трудната програма за момчетата на Илиян Илчев продължава и тази седмица. Навръх Националния празник – 3-ти март, те отново ще се изправят срещу тима на ФК Сливен, този път в среща от редовния първи кръг на пролетния дял. Срещата е с начален час 12:00 часа и ще се изиграе на южния помощен терен на стадион Хаджи Димитър. Веднага след това в неделя, младите сливенски футболисти трябва да премерят сили с най-стойностния отбор в първенството – този на ФК Олимпия спорт (Стара Загора) и то като гост.