Дублиращият отбор на Ботев Пловдив записа равенство 3:3 като гост на дубъла на Лудогорец в шампионатна среща от четвъртия кръг във Втора лига. В състава на гостите личаха имената на трима чужденци от първия тим, а именно Кешейро, Пинас и Текпетей. Жълто-черните бяха пък без контузените Наско Чернев и Иво Казаков. Вкаралият два гола миналия кръг 16-годишен Никола Гелин този път започна като титуляр и не разочарова и отново се разписа. Иван Василев и Емил Колев вкараха другите 2 попадения за канарчетата.

Първото полувреме започна вихрено и домакините от Лудогорец поведоха с 2 попадения дело на Найденов (16') и Кешейро (22'). До 35-тата минута обаче Ботев изравни резултата с голове на Гелин (29') и Василев (35'). Емил Колев донесе пълния обрат с попадения в края на първата част.

В 52-рата минута Кешейро с втори гол остави едната точка в Разград и оформи крайното 3:3.

В следващия кръг канарчетата домакинстват на Хебър. Срещата ще е на 13.08 от 20:00 часа. Във временното класиране жълто-черните са на 3-то място с актив от 6 точки, спечелени с една победа и 3 равенства. Пазарджиклии пък са на 3-та позиция с 9 точки.