Миньор Перник тотално надигра и победи с 1:0 дублиращият отбор на Ботев Пловдив в мач от Втора лига. През цялото времетраене на срещата домакините бяха много по-активния отбор и редиха положение след положение пред вратата на гостите. Васев откри резултата в 38-мата минута, а попадението се оказа единствено в срещатата.

През втората част Миньор създаде още няколко положения, които обаче не успя да реализира.

Стефан Стоянов заложи в единайдеторката основно на футболисти, които виждаме като неизменни титуляри. Изключение бе Земярски, който тази среща получи шанс да е титуляр. На вратата бе Славков, а пред него Мартин Христов, Данчев, Цонев, Пройчев, Земярски, Балинов, Касов, Чернев, Колев и Гелин.

На полувремето Гелин бе заменен от Гичев. В 18-тата минута на второто полувреме в игра се появи Иван Василев, пет минути по късно и героят от миналия мач Стефан Попов. 15 минути преди края шанс за изява получиха и Величко, и Иванов.