Отборът на Локомотив (Пловдив) U16 се класира за следващия етап от Купата на БФС при юношите младша възраст. Възпитаниците на Васил Гърков победиха Спартак с 2:0 на базата на “гладиаторите” и продължават напред в турнира, като на 15 септември ще гостуват на Ботев (Пловдив).

През първата част Локомотив бе по-активен, а с пропуски се отчетоха Виан Станков и Иляз Билял.

В началните минути на второто полувреме домакините удариха греда – състезател на Спартак стреля директно от пряк свободен, а топката срещна напречния стълб на вратата на Локомотив. “Черно-белите” отговориха с опасен изстрел на Иван Сулев. В 65-ата минута Слави Грозев можеше да изведе Локомотив напред, но прати топката с глава над целта.

Възпитаниците на Васил Гърков успяха да поведат десет минути преди края. Иван Кръстев центрира в наказателното поле, там Слави Грозев стреля в гредата, получи се карамбол, а Виан Станков се оказа на точното място и вкара за 0:1. В заключителните секунди на срещата, когато домакините бяха изцяло в предни позиции, бърза контраатака на Локомотив завърши с гол на Иван Сулев, който се разписа на празна врата за крайното 0:2.