Ботев Пловдив спечели поредното си пловдивско дерби при юношите, след като се наложи като домакин над Локомотив с класическото 3:0. Канарчетата поведоха в резултата след пробив Георги Трифонов, който отправи удар от малък удар, но уцели гредата. За нещастие на гостите топката тръгна по голлинията и след рикошет в крака на защитник на Локо влетя в мрежата.

Като цяло първото полувреме бе доста равностойно и гостите също имаха своите шансове за попадение. В средата на второто полувреме домакините стигнаха до дузпа, която доведе и до втори жълт картон и респективно червен за бранител на черно-белите. Юсеин Касов бе повален, излязал сам срещу стража на гостите и съдията не се поколеба в решението си. Самият Касов реализира за 2:0 от бялата точка, а малко по-късно отново той бе точен за крайното 3:0.