Локомотив Пловдив отстъпи с 1:3 на Лудогорец у дома в първия вътрешен мач за шампионите и вицешампионите на България. Срещата бе изключително интересна за наблюдаване. Черно-белите имаха своите шансове да се наложат над съперниците си, но пропуснаха тези възможности и бяха наказани от разградчани.

Още в първите минути двата тима си размениха по едно опасно положение. Първо Мавис Чибота се оказа на добра позиция, но Илко Пиргов излезе и спаси. След това пък Парвизджон Умарбаев стреля от малкото наказателно поле, но Серджио Падт бе на правилното място, за да избие. В 11-ата минута Алекс Сантана от гостите удари греда. Бразилецът стреля от дистанция и Пригов бе безпомощен, но напречният стълб бе негов спасител в случая.

В 39-ата минута Ману направи много голям пропуск. Хубава комбинация на „орлите“ изведе нападателят на чиста позиция във вратарското поле, но холандецът прати топката над гредата Малко по-късно дълъг пас на Димитър Илиев намери Георги Минчев, който засече с глава, но топката мина покрай гредата на Падт. В 44-ата минута резултатът бе открит от гостите. Хубав извеждащ пас на Сисиньо към Бърнард Текпетей и крилото намери Ману на празна врата, който само протегна крак за 1:0 в полза на Лудогорец. Ситуацията бе разгледана от ВАР, но положението бе чисто от засада при първия пас.

В началото на втората част Локомотив започна по-активни действия. Конър Руан и Милош Петрович имаха възможност да реализират, но пропуснаха. В 67-ата минута обаче „смърфовете“ изравниха. Димитър Илиев получи топката в половината на съперника и след като напредна с мощен шут направи 1:1.

Паритетът обаче не се задържа дълго. В 76-ата минута Вандерсон пусна извеждащ пас на левия фланг към резервата Кирил Десподов, който с изключително технично изпълнение намери далечния ъгъл на Пиргов за 1:2.

В 82-ата минута Артур Крачун се оказа непокрит в пеналтерията и отклони коженото кълбо към очертанията, но ударът му с глава чукна дясната греда. В даденото от съдията 7-минутно продължение на гостите са наложи да чистят топката от голлинията след като Конът Рона нахлу отляво и пусна коженото кълбо покрай стража Падт.

В ответната атака Текпетей оформи крайният резултат, след като бе изведен очи в очи с Илко Пиргов.

Отговорът от трибуните от верните черно-белите привърженици бе до края на срещата да пеят песента: „Винаги с вас…“